KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

TWÓRCA GIER W ROBLOX

Roblox / Lua

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA - TWÓRCA GIER W ROBLOX:

Kurs online “Twórca gier w ROBLOX” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Roblox z wykorzystaniem języka LUA. W trakcie kursu przedstawione zostaną sposoby tworzenia gier 3D. Zaprezentowane zostaną elementy takie jak mechanika i logika gry oraz tworzenie modeli trójwymiarowych.

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA - TWÓRCA GIER W ROBLOX:

(4 spotkania = 8 godzin lekcyjnych):

1. ROBLOX - Wprowadzenie do Roblox Studio

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Roblox Studio. Uczniowie poznają podstawy w jaki sposób tworzyć przedmioty, obiekty, określać rodzaj materiału, kolory oraz jak modyfikować ich wielkość, położenie. Każdy uczestnik przygotuje swoją własną mapę i przetestuje dodając gracza.

2. ROBLOX - Wstęp do języka LUA

Celem zajęć będzie przedstawienie podstawowych zagadnień języka Lua takich jak zmienne, instrukcje warunkowe oraz wykorzystanie tych umiejętności do zaprogramowania kolizji, interakcji pomiędzy graczem a innymi obiektami w grze.

3. ROBLOX - „Extreme Track”

Celem zajęć będzie stworzenie rozbudowanego toru usłanego licznymi przeszkodami. Uczniowie zaprojektują system checkpoint. Za pomocą edytora modeli stworzą różnego rodzaju etapy zawierające przeszkody statyczne oraz ruchome. Przy użyciu języka LUA , uczestnicy zaprogramują między innymi Super Jump, przeszkody niszczące naszego gracza oraz zasadzki tymczasowe.

4. ROBLOX - „Extreme Track” ciąg dalszy

Celem zajęć będzie dokończenie projektu Extreme Track i udostępnienie go dla społeczności Roblox.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA - TWÓRCA GIER W ROBLOX:

1. Zna środowisko Roblox Studio.

2. Poznał podstawy programowania w języku LUA.

3. Potrafi stworzyć prostą grą w Roblox.

4. Wie w jaki sposób opublikować grę w internecie dla społeczności Roblox.

CENA KURSU:

Online: 220 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 220 zł (opłata jednorazowa).

Stacjonarnie: 240 zł

Kurs składa się z 4 spotkań online 2 x 45 minut. Cena za kurs to 240 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU:

4 - 8 Osób