KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY APLIKACJE MOBILNE - ANDROID

SZKOLENIE - NARZĘDZIA ONLINE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ

Nauczyciele i pedagodzy

OPIS SZKOLENIA - NARZĘDZIA ONLINE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ:

Kurs przedstawiający uczestnikom różnego typu narzędzia online wspomagające naukę. Wśród podejmowanych tematów pojawią się m.in. narzędzia do tworzenia efektownych wizualnie prezentacji, quizów, gier edukacyjnych i egzaminów. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych programistów, którzy od wielu lat prowadzą edukacje najmłodszych w oparciu o nowoczesne narzędzia dydaktyczne.

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

JAK WYGLĄDAJĄ ZAJĘCIA ONLINE:

Zajęcia online to NIE webinar ani NIE kurs jak na Youtube! W trakcie zajęć online każdy uczestnik widzi ekran trenera, słyszy co mówi, a trener widzi wszystko to co robią i mówią uczestnicy (widzi ekran każdego uczestnika). Każdy uczestnik może zadawać pytania głosowo, a trener może odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Każdy uczestnik otrzymuje dokładną instrukcje łączenia się do lekcji online oraz używania programów na zajęciach. Nie ma konieczności instalacji jakichkolwiek narzędzi na komputerze. Potrzebny jest jedynie mikrofon (który jest wbudowany we wszystkie laptopy) i łącze internetowe. W razie problemów służymy pomocą techniczną.

CZAS TRWANIA I CENA SZKOLENIA - NARZĘDZIA ONLINE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ:

10 godzin lekcyjnych, 5 spotkań 2 x 45 minut plus przerwa. Cena za kurs 400 zł (40 zł za godzinę lekcyjną).

TERMINY SZKOLENIA - NARZĘDZIA ONLINE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne są w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW SZKOLENIA - NARZĘDZIA ONLINE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ:

4 - 8 Osób

PROGRAM SZKOLENIA - NARZĘDZIA ONLINE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ:

(5 spotkań = 10 godzin lekcyjnych)

1. Sztuka prezentacji

Podczas pierwszego spotkania zaprezentowane zostaną zalety i możliwości platformy do tworzenia prezentacji Prezi. Przekazana zostanie podstawowa i zaawansowana wiedza na temat szablonów, tworzenia prezentacji oraz sposobów wykorzystania wszelkich opcji Prezi w konstruowaniu dynamicznych prezentacji.

2. Egzaminy i zadania

Drugie spotkanie w całości przeznaczone jest na naukę wykorzystywania narzędzi Google w tworzeniu quizów, egzaminów i zadań. Nacisk postawiony zostanie przede wszystkim na sprawną umiejętność wyboru i poruszania się po narzędziach Google.

3. Przesyłanie plików

Podczas zajęć zostaną przedstawione platformy i narzędzia wykorzystywane do przesyłania dużej ilości danych oraz ich magazynowania. Wśród omawianych tematów pojawią się takie narzędzia jak Dropbox, Wetransfer, Mediafire itp.

4.Grywalizacja

W jaki sposób przenieść naukę do świata gier? Co należy zrobić aby quiz czy zadanie mogło być odebrane przez ucznia jako wspaniałą zabawę? Na te pytania odpowiemy wspólnie podczas czwartego spotkania przy pomocy Kahoot.

5. Nowinki technologiczne w edukacji

Ostatnie zajęcia przeznaczone są do nauki wykorzystania różnych programów i aplikacji w edukowaniu dzieci i młodzieży. Generatory prostych quizów, team-pickery, kreatory fiszek i inne narzędzia zostaną przedstawione z naciskiem na ich praktyczne wykorzystywanie w edukacji.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU SZKOLENIA - NARZĘDZIA ONLINE DO PROWADZENIA ZAJĘĆ:

1. Znajomość najpopularniejszych narzędzi wspomagających naukę

2. Umiejętność komunikacji z uczniami przy użyciu nowoczesnych metod