KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY WSTĘP DO PROGRAMOWANIA

KURS WAKACYJNY - WSTĘP DO TWORZENIA GIER

Szkoła podstawowa klasy 4-6

OPIS KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

Kurs "Wstęp do tworzenia gier" to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcieliby poznać podstawowe narzędzia i metody, które umożliwiają tworzenie własnych gier. Kurs składa się ze wstępu do programowania w językach Scratch oraz Kodu. Scratch pozwala na przyjazne i łatwe wprowadzenie w arkana programowania, poprzez tworzenie gier i animacji z gotowych komponentów - skryptów. Platforma Kodu przeznaczona jest do tworzenia gier trójwymiarowych. Po ukończeniu kursu wakacyjnego, zachęcamy do wzięcia udziału w kursie semestralnym "Programy i Gry komputerowe".

PROGRAM KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

(5 spotkania = 10 godzin lekcyjnych):

1. Scratch – „Strzelanka”

Lekcja ma na celu wprowadzić w zagadnienia związane z programowaniem. Zostanie przedstawione pierwsze środowisko programistyczne jakim jest Scratch. Uczniowie poznają najważniejsze elementy programu, a także stworzą pierwszy projekt jakim jest gra typu „Strzelanka”.

2. Scratch – „Zbijak”

Celem lekcji jest dalsze zgłębianie tajników Scratcha. Omówiony zostanie układ współrzędnych oraz podstawy logiki. Uczniowie stworzą własne elementy graficzne do gry „Zbijak”.

3. Kodu – „Piłka nożna”

Na trzeciej lekcji zostanie przeprowadzony wstęp do programowania gier 3D. W tym celu dzieci zapoznają się ze środowiskiem Kodu. Zostanie zrealizowany projekt gry typu multiplayer: „Piłka nożna”.

4. Kodu – „Twierdza”

Uczeń stworzy bardziej zaawansowaną grę trójwymiarową. Jednym z zadań, będzie zaprogramowanie zachowania przeciwnika, którego celem będzie niedopuszczenie do tego, aby gracz wygrał. Na lekcji zostanie zrealizowana gra o nazwie „Twierdza”

5. Kodu – „Symulator lotu”

Na lekcji zostanie zrealizowany projekt symulatora lotu, dzięki czemu uczniowie poznają zaawansowanie mechanizmy sterowania.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

1. Potrafi tworzyć podstawowe gry i aplikacje w języku Scratch.

2. Zna najważniejsze bloki języka Scratch i potrafi je wykorzystywać do rozwiązywania problemów programistycznych.

3. Poznał środowisko Kodu Game Lab, potrafi stworzyć prostą grę trójwymiarową.

4. Wie, jak sterować postaciami w świecie trójwymiarowym.

CENA KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

30 zł za 45 minut zajęć.

Kurs składa się z 5 spotkań, trzy razy w tygodniu 2 x 45 minut. Cena za kurs to 300 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU WAKACYJNEGO - WSTĘP DO TWORZENIA GIER:

5- 12 Osób